Безповоротна фінансова допомога неприбутковій організації: облік

556Cума безповоротної фінансової допомоги неприбутковій організації відображається відповідно до положень бухобліку у складі витрат у періоді їх понесення

ДФСУ у листі від 28.07.2016 р. №16198/6/99-99-15-02-02-15 нагадує, що в бухгалтерському обліку сума безповоротної фінансової допомоги, у тому числі наданої неприбутковій організації, відображається відповідно до положень бухобліку у складі витрат у періоді їх понесення.

При визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток бухгалтерський фінансовий результат підлягає коригуванню на суму допомоги, яка перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, у разі якщо така допомога надана неприбутковій організації.

Також податківці нагадують, що  з метою оподаткування податком на прибуток не передбачено застосування ознаки розумної економічної причини (ділова мета) до операцій з надання платником податку на прибуток на загальних підставах безповоротної фінансової допомоги іншим платникам податку на прибуток на загальних підставах.

Нагадаємо, що розумна економічна причина (ділова мета) — це  причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.