ВРУ хоче виключити з доходів/витрат підприємців акциз, що входить до ціни проданих товарів

1375098254_elektronnye-akciznye-markiВРУ надала проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення правил розрахунку доходів і витрат фізичних осіб-підприємців — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів)

На сайті ВРУ з’явився законопроект № 5036, яким  вносяться чергові зміни до Податкового кодексу України.

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 177.3 статті 177 Податкового кодексу, відповідно до яких встановити, що для фізособи-підприємця – суб’єкта господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, до витрат і доходу не включаються суми акцизного податку, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

Як пояснюють урядовці, на сьогоднішній день акцизний податок, як непрямий податок, включається до доходу госпсуб’єкта. Це суперечить суті акцизного податку та принципам рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, нейтральності оподаткування. Тож, зміни до ПКУ будуть сприяти приведенню норм, що регулюють нарахування та сплату акцизного податку у відповідність до вимог інших норм Кодексу та базових принципів податкового законодавства.

У разі прийняття законопроекту № 5036, він набере чинності з дня його опублікування, але не раніше 1 січня 2017 року.