З 1 березня 2020 року набрали чинності нові форми декларації з ПДВ та податкових накладних/розрахунків коригувань.
У ПН та РК з’явився новий реквізит «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
1 — Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
2 — Державний реєстр фізичних осіб — платників податків (ДРФО);
3 — реєстраційний (обліковий) номер платника податків (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
4 — серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, що відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки і мають відмітку у паспорті).
При цьому рядок «код» у ПН та/або РК заповнюється виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК. Тобто у разі використання умовних ІПН, даний реквізит не заповнюється.
Також уточнено кількість найменувань поставлених товарів/послуг, які можуть бути зазначені в одній податковій накладній, а саме, починаючи з 01.03.2021, така кількість не повинна перевищувати 99999 позицій (раніше було 9999 позицій).
Пам’ятаємо, що у разі, якщо після 01.03.2021 року виникають підстави для коригування податкових накладних, виписаних до цієї дати, розрахунки коригування слід складати за новою формою. Водночас у рядку «код» такого РК має бути проставлено код ознаки «1», «2», «З» або «4» залежно від ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи (постачальника/отримувача).
Щодо звітності, то незважаючи на те, що нова форма декларації чинна з 01.03.2021 року, вперше звітуватись з її використання слід за березень 2021 року, тобто за лютий 2021 року звітуємось за старою формою.
Також у разі потреби коригування минулих звітних періодів до 01.04.2021 р. слід застосовувати стару форму уточнюючого розрахунку.
Джерело: Офіційний портал Офісу великих платників податків ДПС