За неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме:

☑    в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку) зазначені в одному акті;

☑   в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

За помилки в обчисленні ПДВ у декларації накладаються наступні штрафи. Якщо помилка, яка призвела до заниження податкових зобов’язань із ПДВ виявлена самостійно, і  подно уточнюючі розрахунки, штраф відповідно до п. 50.1 ПКУ:

а) 3% від суми заниження до подання такого уточнюючого розрахунку, якщо подано самостійний уточнюючий розрахунок;

б) 5% від суми заниження до подання такого уточнюючого розрахунку, якщо сума недоплати буде відображена у складі декларації звітного періоду.

Водночас пеня, передбачена ст. 129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.

В іншому випадку на суму узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій) необхідно нарахувати пеню.

Податкові зобов’язання з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках, штрафи та пеню сплачують не з електронного ПДВ-рахунка платника, а з його поточного рахунка.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість (ст. 123.1) шраф —  25 % суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування – 50 %.


Інформація, наведена у консультації не носить індивідуального характеру та не гарантує правильність на дату її отримання

© ТзОВ «Аудиторська компанія «Терраудит», 2016